Szlak

Restauracja „Zaścianek Polski”

Restauracja  położona w centrum Siedlec, przy trakcie Księżnej Aleksandry Ogińskiej, oferuje dania promowane logiem Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsza. Do miejscowych specjałów należą, pierogi z mięsem, szlacheckie, z kapusta i grzybami oraz bęcwały, kulebiak z kapustą, parowańce, kiszka ziemniaczana, żur staropolski, zrazy wołowe i bigos. Na deser  serwowane są również certyfikowane specjały: placek drożdżowy z kruszonką i kruche ciasteczka ze skwarkami.

Po uczcie w „Zaścianku Polskim” dobrze jest zajrzeć do pobliskiego sklepu ze zdrową żywnością, który został również przyjęty w poczet członków sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsza. Tu można nabyć kolejne certyfikowane produkty: miody, sękacze, chleb i jaja ekologiczne, wyroby garmażeryjne, sery twarogowe, masła, śmietanę , mąki, orkisz oraz pasztety mazowieckie.

Zaścianek Polski, ul. Asłanowicza 17, 08-110 Siedlce
Tel.25 633 43 -01
Kom. 608 346 865
e-mail: zaścianek_polski@wp.pl

Pałac w Patrykozach

Pałac  to wiejska rezydencja, wybudowana w latach 1832-1843, jest wspaniałym przykładem niezwykle rzadkiego w Polsce stylu neogotyckiego. Odresturowany z dbałością o każdy detal zachwyca Pieczołowicie Pałac został zaprojektowany przez znanego na Podlasiu architekta Franciszka Jaszczołda, absolwenta Uniwersytetu Warszawskiego, a rezydencja została wzniesiona na zamówienie generała wojsk Teodora Szydłowskiego, herbu Lubicz.

Pałac jest niezwykle zróżnicowany architektonicznie. Bogata sztukateria neogotycka, liczne pinakle, sterczyny, wieżyczki wreszcie baszta  i 25 –metrowa wieża sprawiają, że obiektem można zachwycać się bez końca. Odresturowany z dbałością o każdy detal zachwyca każdego zwiedzającego.

Pałac w Patrykozach oferuje swoim gościom pałacowo - domową atmosferę, prywatność i dyskrecję. Uzupełnieniem jest smaczna, regionalna kuchnia. Oprócz pokoi gościnnych istnieje możliwość wynajęcia salonów pałacowych.

Pałac Patrykozy, 08-311 Bielany, Patrykozy 29,
tel/fax 25 7878787, 22 7835372,
kom. 508 103 071
e-mail: maurycy6@op.pl

Gorzelnia Chopin w Krzesku

Gorzelnia należy do Podlaskiej  Wytwórni  Wódek „Polmos” S.A. Położona jest  na uboczu, pośród pół uprawnych, w niewielkiej miejscowości.

Należąca do rodziny Tadeusza Dordy destylarnia jako jeden z nielicznych producentów wyrobów spirytusowych kontroluje cały proces powstawania swoich produktów. Począwszy od skupu surowców od miejscowych rolników, uprawiających je niezmiennymi od pokoleń, tradycyjnymi metodami poprzez rektyfikację i destylację, po budowę wyłącznie na potrzeby destylarni ujęcia krystalicznie czystej wody. Chopin Vodka, jak magnes, przyciąga do destylarni miłośników luksusowych alkoholi z najodleglejszych krańców naszego globu. Degustacja  alkoholi w pięknych, rustykalnych wnętrzach starego spichlerza oraz niezwykłą gościnność gospodarzy, sprawiają, że goście wracają do Krzeska niejednokrotnie. Zachwyt odwiedzających budzi przede wszystkim odrestaurowany dom dla gości, pełniący przez stulecia funkcję spichlerza, oraz sama gorzelnia, która przebudowano, aby udostępnić zwiedzającym możliwie bliską obserwację procesu powstawania alkoholi.

Ze względu na kameralność miejsca zwiedzanie odbywa się jedynie w niewielkich grupach, po wcześniejszym ustaleniu terminu z przedstawicielami firmy.

PWW „Polmos” S.A., ul. Kolejowa 10,  08-110 Siedlce
Tel.25 632 74 21 do 29
contakt@chopinvodka.com
www.polmos-siedlce.com.pl

Dwór Mościbrody

Dwór  Mościbrody to majątek ziemski z I połowy XIX wieku, otoczony kompleksem stawów  rybnych, położony nieopodal Siedlec, 2 km od skrzyżowania drogi międzynarodowej nr 2 i krajowej nr 63. Pieczołowicie odrestaurowany  i utrzymany w duchu epoki. Dwór oferuje swoim gościom czynną codziennie Restaurację Dworską, usytułowaną w oficynie dworskiej,  sale balowe i konferencyjne we Dworze, pokoje gościnne dla 60 osób, podwórze biesiadne. Tu możemy rozpocząć wędrówkę kosztując – jak to we dworach bywało tradycyjnych wędlin, pasztetów, pieczonych mięs, dziczyzny i indyków; świeżego tatara oraz wędzonego karpia z dworskich stawów. Na deser podawany jest wyśmienity tort bezowy lub jezioro łabędzie. Dla gości przygotowano również ofertę w postaci uczty na podwórzu biesiadnym, gdzie przy ognisku można skosztować pieczonego prosiaka, indyka, kiełbasę i  ziemniaki oraz grillowane mięsa i warzywa.

Dwór Mościbrody,
„Dworskie Smaki” Sp. z o.o.  Mościbrody 52, 08-112 Wiśniew,
tel. 25 641 70 30, faks: 25 641 70 31,
kom. 600 032 208
e-mail: dwor.moscibrody@cr.pl

 

SZLAK

Mapa Szlaku!

GALERIA

Nasze Zdjęcia!

KONTAKT

Napisz do nas!